Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Титулярите на Байерн се завърнаха и Наполи ги отнесе в Мюнхен

Част от титулярите на Байерн (Мюнхен) се завърнаха и изиграха първата си контрола. Това обаче не помогна на баварците и те загубиха с 0:3 от Наполи на “Алианц Арена”. Виктор Осимен се отчесе с два хубави гола в 69-ата и 71-ата минута, а влезлият като резерва Зинедин Мачах оформи крайния резултат пет минути преди края.

От началото на подготовката, водена от новия треньор Юлиан Нагелсман, Байерн записа три загуби и едно равенство. Досега тимът разчиташе на юноши и играчи, които няма да играят ключова роля през сезона. Днес обаче на терена бяха футболисти като Роберт Левандовски, Леон Горетцка и Серж Гнабри. Те обаче тренират едва от няколко дни, а и бяха сменени на почивката. За баварците това беше генерална репетиция, тъй като стартират официални мачове с двубой за Купата на Германия следващия петък.

Друга неприятна новина за шампиона на Германия бе контузията на Кингсли Коман, който напусна терена още в деветата минута. Байерн имаше предимство през първата част и създаде няколко добри възможности. Левандовски имаше шанс в 17-ата минута, но стреля покрай вратата. Изстрел на Мусала бе отразен от вратаря на гостите, а след удар на Гнабри, който бе отклонен, топката се удари в гредата.

След почивката нещата изглеждаха рзлично и след направените множество смени италианците имаха инициативата. Осимен откри с удар от дистанция, а секунди по-късно отново се разписа. В края и резервата Мачах вкара след нова грешка в защитата на съперника.