Американският плувец Райън Мърфи изрази съмнение, че някои от съперниците му във финала на 200 метра гръб може да ползват забранени субстанции.
Руснакът Евгени Рилов спечели златото, негово второ в Токио след триумфа му на 100 гръб, а шампионът от Рио 2016 Райън Мърфи остана втори, втори негов медал в Токио след бронза на 100-те метра.
Рилов грабна титлата и на 200 метра гръб с нов олимпийски рекорд
Американецът коментира веднага след финала на 200-те метра, че е участвал в плуване, което "вероятно не е съвсем чисто", а по-късно на пресконференцията поясни, че не подозира конкретно шампиона Рилов и говори за допинга в плуването като цяло.
"Не обвинявам никого от моите съперници. Поздравявам Евгени и Люк, те са много талантливи плувци. Говорих за проблемите с допинга в плуването като цяло и за това, че ФИНА трябва да прави повече проверки и да дава повече информация. Не подозирам Евгени", каза Мърфи.
"Сигурен съм, че има допинг в плуването. Поради тази причина хората трябва да знаят повече за ситуацията. Старая се да бъда най-добрият и нямам време да вникна повече в проблема", каза още Мърфи.
Евгени Рилов остана изненадан от думите на Мърфи.
"Непрекъснато съм проверяван за допинг. Не бих могъл да си простя, ако взема нещо непозволено. Не знам какво повече да кажа, никой не ме е обвинявал в нищо", каза Рилов.
Руските спортисти се състезават на Олимпиадата в Токио под олимпийски флаг заради санкция, наложена заради допинг нарушения.