България U18 продължава без грешка на Чалънджъра в София

Националният отбор за девойки до 18-годишна възраст победи във втори пореден мач от Европейския Челънджър в зала „Триадица“ в София. Момичетата, водени от Лъчезар Коцев и Гергана Славчева, преминаха и през Украйна със 70:59 и продължават участието си без поражение. Единственият друг тим с перфектен актив след първите два дни е Словения. Вчера младите "лъвици" надиграха и Швейцария със 67:50.

Днес българките започнаха много мобилизирано и сериозно в защита. Това даде резултат и още в първата част нашите момичета натрупаха добра преднина, която до почивката увеличиха. Статуквото на терена се запази и през второто полувреме, като българките нито за миг не намалиха оборотите и играеха за всяка топка с много хъс и желание.

Страхотен мач изиграха Илияна Георгиева и Деана Стояновска. Георгиева завърши с 29 точки, 6 борби и по 4 асистенции и отнети топки, докато Стояновска вкара 24 и добави 6 завършващи подавания. За съжаление, контузия в мача получи Йоана Вълчева.

Утре е двубоят срещу Северна Македония. Мачът отново е с начален час 20:00 и ще бъде предаван в официалния канал на БФБаскетбол в YouTube.