ЧФР Клуж си тръгна с победа от Гибралтар

Шампионът на Румъния ЧФР Клуж постигна ценна победа с 2:1 като гост на Линкълн Ред Импс при гостуването си в Гибралтар. Това бе първата среща между двата тима от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Успехът на гостите обаче не дойде толкова лесно и те трябваше да правят обрат. Домакините откриха резултата в самия край на първото полувреме, когато след хубава многоходова атака Марко Роса бе изведен зад защитата и хладнокръвно реализира за 1:0.

Само за шест минути през втората част румънците стигнаха до обрат след две груби грешки на играчи на Линкълн. В 52-ата минута Габриел Дебелюх се възползва от лошо излизане на вратаря Кайл Голдуин и с глава насочи топката в опразнената врата. След това в 58-ата минута защитник върна неразчетено назад и прати топката в краката на хърватския нападател, който за втори път порази вратата на съперника за 1:2.

Така ЧФР Клуж взе ценен турнирен успех и може да се чувства като фаворит преди реванша след седмица.