Челси измъкна трудна победа над Борнемут

Челси измъкна трудна победа с 2:1 над Борнемут в приятелския мач между двата тима, игран на “Виталити Стейдиъм”. Победителят в Шампионската лига трябваше доста да се потруди, за да стигне до успеха след обрат в края на мача.

Борнемут откри резултата в 66-ата минута, когато топката бе центрирана остро в наказателното поле и там Емилиано Маркондес бе заел добра позиция и с гърди успя да отбележи за 1:0.

В 72-ата минута обаче Баба Рахман центрира в пеналта, където Армандо Броха овладя и отблизо преодоля вратаря за 1:1.

Пълният обрат дойде в 76-ата минута, когато след центриране от корнер Ике Угбо бе изпуснат и с глава оформи крайното 1:2.

Челси ще изиграе още две проверки до началото на сезона в Премиър лийг. Интересното е, че те ще бъдат срещу големите лондонски съперници Арсенал (на 1 август) и Тотнъм (на 4 август).