Севиля и ПСЖ си спретнаха зрелищно реми

Отборите на Севиля и Пари Сен Жермен си спретнаха зрелищно реми в контролна среща, играна в Португалия. Двубоят завърши при резултат 2:2, като андалусийци на два пъти повеждаха, но парижани и двата пъти успяваха да изравнят.

Резултатът бе открит в 40-ата минута от дузпа. Юсеф Ен Несири се отскубна зад защитата и бе спънат от вратаря Кейлор Навас, а Иван Ракитич реализира от бялата точка.

Още в началото на втората част обаче равенството бе възстановено. В 48-ата минута Ашраф Хакими подаде за Арно Калимуендо в наказателното поле, той с едно докосване продължи към непокрития Мауро Икарди, който отблизо засече кълбото в мрежата за 1:1.

Севиля обаче си върна преднината в 63-ата минута, когато Оскар с прекрасен далечен изстрел не остави шансове на вратаря за 2:1.

В 88-ата минута обаче французите се добраха до равенството след груба грешка в защитата на андалусийци. Вратарят Буну направи блестяща намеса след бомбен шут към неговата врата, но вместо съотборниците му да изчистят топката, те не се разбраха помежду си и това позволи на Кени Нагера да притича и да стреля във вратата за крайното 2:2.

Това бе последна проверка за ПСЖ преди сблъсъка с Лил за Трофея на шампионите в неделя. Севиля пък има предвидена още една проверка с Астън Вила на 7 август.