Британките запазиха първото място в група Е, домакините от Япония продължават напред

Женският национален отбор на Великобритания по футбол спечели група E на турнира в Токио 2020.

Британките завършиха наравно 1:1 с Канада в последния си мач от груповата фаза. “Кленовите листа” поведоха в резултата с гол на Адриана Леон в 55-ата минута. След това обаче тимът от Острова се активизира и стигна до изравнително попадение, дело на Керълайн Уиър в 85-ата минута. Така Великобритания зае първото място в своята група с актив от 7 точки и продължава напред към четвъртфиналите. Канада също се класира за елиминациите като втори с 5 пункта на сметката си.

В другия мач от групата Япония победи Чили с минималното 1:0. Домакините заслужено спечелиха този двубой, като можеха да го направят и с по-убедителен резултат. Въпреки това те отбелязаха само един гол, благодарение на Мина Танака, която беше точна в 77-ата минута. По този начин японките заеха третата позиция с 4 пункта и ще играят в следващата фаза като един от двата най-добри трети отбора. Чилийките пък така и не спечелиха нито една точка и напускат турнира на последното място в група Е.