Шведките се бетонираха на върха в Група "G" след голова фиеста с Австралия

Швеция се утвърди на първото място в класрането в Група “G” на футболния турнир при жените от програмата на Олимпийските игри в Токио. След като в първия си мач скандинавките разгромиха САЩ с 3:0, днес те се справиха и с тима на Австралия с 4:2. Фридолина Ролфо отбеляза два от головете за шведките (’20, ’63), а по едно попадение добавиха Лина Хуртиг (’52) и Стина Блакстениус (’82). За австралийките автор и на двете попадения бе Саманта Кър (’36 ,’48). Тя обаче пропусна и дузпа при резултат 3:2 за шведките в 69-ата минута.

Швеция е с пълен актив от 6 точки в групата, докато Австралия е с 3. В момента американките играят с Нова Зеландия.

В най-резултатния от завършилите до момента мачове от женската футболна програма Китай и Замбия завършиха без победител - 4:4. Двубоят бе от Група “F”, като и за двата тима това бе първа точка от началото на турнира. Ван Шуан отбеляза и четирите гола за азиатките (‘6 ,’22 ,’23, ’83). За Замбия хетрик направи Барбра Банда (’42, ’46’, ’69). Ракел Кундананджи в 15-ата минута пък реализира първото попадение за африканките. Ли Кинтон от Китай получи червен картон в 86-ата минута.

В третата приключила към този момент среща Канада надви с 2:1 Чили в Група “Е”. Джанин Бекъл пропсуна дузпа за канадките в 20-ата минута, но в 39-ата тъкмо тя даде аванс на тима си в резултата. Пак Бекъл бе точна за 2:0 две минути след почивката, а в 57-ата Карен Арая отбеляза гола за южноамериканките.

Канада записа първа победа в групата, а Чили претърпя второ поражение.