Британките са на 1/4-финал, американките пометоха Нова Зеландия

Женският отбор на Великобритания се класира на 1/4-финалите на олимпийския турнир по футбол от програмата на Токио 2020. Британките надвиха домакините от Япония с 1:0 в Сапоро в мач от Група “Е”. Единственото попадение в двубоя бе дело на Елън Уайт в 74-ата минута.

Това бе втора победа на Великобритания в групата и тимът събра 6 точки след първите си две срещи, като няма как да бъде изместен от едно от първите две места в класирането. Втори е тимът на Канада с 4 точки, а японките са на трета позиция с 1 точка. На последното четвърто място е Чили с 0 точки.

Шведките се бетонираха на върха в Група "G" след голова фиеста с Австралия

В Група “G” световните шампионки от САЩ разгромиха с 6:1 Нова Зеландия и по този начин измиха частично срама от загубата с 0:3 от Швеция на старта на турнира. Така американките вече са с 3 точки на втората позиция в групата, на 3 зад лидера Швеция. Австралия е на трето място с 3 точки, а на дъното е Нова Зеландия с 0 точки.

Американките нямаха проблеми сднешния си съперник, като още в 9 -ата минута Роуз Лавел даде аванс на Team USA в резултата. Линдзи Хоран удвои аванса на САЩ в резултата с гол в 45-ата минута, след като 10 минути по-рано нейно попадение бе отменено. В 63-ата минута Аби Ерсег от Австралия си отбеляза автогол, а в 72-ата Бетси Хасет реализира почетното попадение за новозеландките в срещата. В заключителните минути Нова Зеландия получи още три гола във вратата си. В 80-ата минута резервата Кристен Прес направи резултата 4:1, а включилата се от пейката звезда Алекс Морган бе точна за 5:1 в 87-ата минута . В третата минута на добавеното време новозеландките си отбелязаха втори автогол, този път той бе дело на Кетрин Бот.

В един от най-зрелищните мачове днес Нидерландия и Бразилия завършиха помежду си при резултат 3:3 в мач от Група “F”. И двата тима са с по 4 точки в класирането в групата, като европейките са първи, а бразилките - втори. С по 1 точка са Китай и Замбия.

Вивиан Миедема отбеляза два от головете за Нидерландия (‘3, ’59), а автор на третото попадение бе Доминик Янсен (’79). За момичетата от страната на кафето точни бяха Дебиня (’17), ветеранката Марта (’64-дузпа) и Людмила (’68).