ЦСКА спечели дербито с Левски, изправя се срещу Марица на финала при кадетките🏐

Отборите на Марица (Пловдив) и ЦСКА ще играят за шампионската титла в държавните финали по волейбол на България за кадетки (състезателки родени 2004/2005 година). Турнирът се провежда в столичната зала "Панайот Пондалов" при голям интерес от страна на родители, фенове и специалисти.

До този развой се стигна след изиграването на полуфиналите от турнира вчера. В първия полуфинал волейболистките на Марица отново показаха, че са лидер в шампионата, като нямаше интрига. Пловдивчанки се наложиха категорично над ЦПВК (София) с 3:0 (25:21, 25:9, 25:19) и недвусмислено заявиха намеренията си за спечелване на златото.

Много емоции предложи вторият полуфинал, който противопостави "вечните" съперници ЦСКА и Левски. Армейките надиграха "сините" с 3:0 (25:14, 25:20, 25:21) и се класираха за финал в държавното първенство. С този успех те поднесоха най-големия подарък на помощник-треньора си Велизар Кьосев, който ги води заедно със старшията Мила Кьосева. Велизар беше рожденик, а щастливите събития са повод за голяма почерпка. Дали по тази причина, или по друг повод, но самият Кьосев се появи в залата с нова визия – без коса, но това явно му донесе късмет.

Въпреки трегиймовия резултат имаше истински сблъсък между двата съперника, който направи двубоя много интересен и динамичен за присъстващите по трибуните на зала "Панойот Пондалов". Близо 200 човека подкрепяха двата тима, като атмосферата бе за истинско вечно дерби, придружена с озвучителни средства. ЦСКА домира само в първия гейм. В следващите две части борбата беше точка за точка, но в след средата армейките успяваха да наложат волята си.

Вчера се играха и срещите за разпределение на местата във втората четворка. В мача за пето място Казанлък надигра Велбъжд (Кюстендил) с 3:1 (13:25, 25:14, 25:15, 25:16). Така "розите" са пети в крайното класиране, а кюстендилки заемат шеста позиция. Петгеймова битка се получи в двубоя за седмата позиция. Волейболистките на Славия се наложиха над Локомотив 1929 с 3:2 (25:23, 13:25, 24:26, 25:15, 15:13). Така "белите" завършиха седми, а Локомотив оформи финалната осмица в държавното първенство.

Така днес, в последния ден от турнира, ще се изиграят двубоите за разпределение на медалите. Битката за третото място е от 13,00 часа Левски – ЦПВК, а големият финал между Марица и ЦСКА е от 15,00 часа.