Левски срещу ЦСКА на полуфинал при кадетките🏐

Отборите на Марица (Пловдив), Левски, ЦСКА и ЦПВК се класираха за финалната четворка на държавните финали по волейбол за кадетки (състезателки родени 2004/2005 година). Спорът за титлата се провежда в столичната зала "Панайот Пондалов".

В предварителна Група А маричанки и "сините" спореха за челото място в групата. Волейболистките на Марица не оставиха никакви шансове на съперника, като надиграха левскарките с 3:- и спечелиха групата с пълен актив от 9 точки и без загубен гейм. "Сините" завършиха втори, като двата тима продължават битката за медалите. В другия мач Казанлък надигра Славия с 3:1 гейма. Така "розите" приключиха на трета позиция и ще спорят за петото място. Домакините от Славия останаха четвърти и ще играят за седмата позиция в крайното класиране.

В Група Б имаше много оспорваност и интрига до последно. ЦСКА надигра Велбъжд след петгеймова битка с 3:2. Така "червените" записаха трета победа и завършиха като победител в групата. Волейболистките на ЦПВК пък се наложиха чисто над Локовотив 1929 с 3:0 гейма. Успехът доведе "полицайките" до втората позиция и заедно с армейките продължават напред. Трети в групата завърши тимът на Велбъжд (Кюстендил), който ще спори с Казанлък за петата позиция в турнира. Последни остана Локомотив, който ще излезе срещу Славия за седмото място в крайното класиране.

Така единият полуфинал ще противопостави Марица и ЦПВК. Срещата е днес от 15,00 часа. Във втория полуфинал ще има "вечно" дерби, като един срещу друг ще застанат Левски и ЦСКА. Двубоят е от 17,00 часа. Преди това сутринта ще се изиграят срещите за 5/6 и 7/8 място. За седмо място от 10,00 часа Славия – Локомотив 1929 и за пето място от 12,00 часа Казанлък – Велбъжд.