Милан разби втори съперник, Диас блести за "росонерите"

Милан постигна втора убедителна победа в контролите от началото на подготовката. Този път тимът на Стефано Пиоли спечели с 5:0 срещу Модена на базата на клуба “Миланело”. “Росонерите” реализираха и петте попадения срещу тима от Серия Ц през първото полувреме.

Милан започна вихрено, а Браим Диас откри резултата още във втората минута след двойно подаване с Тео Ернандес, който му върна с пета. Диас се присъедини към тима само преди няколко дни, след като Реал Мадрид отново го преотстъпи на “росонерите”. Испанецът асистира за второто попадение в срещата, дело на Рафаел Леао с глава.

Фикайо Томори направи резултата 3:0 в деветата минута. Бранителят се възползва от центриране на Исмаел Бенасер и с глава прати топката в мрежата. Домакините продължиха да нападат и да създават положения, а следващият гол падна в 18-ата минута и отново бе след удар с глава. Този път голмайстор бе Крунич, а асистенцията бе на Леао.

След половин час игра Модена стигна до първата си ситуация, но удар на Марота бе спасен от Татарушану. Гостите играеха с топката малко по-често в този период, но малко преди почивката те допуснаха нов гол. Тео Ернандес се разписа с удар от дистанция.

За началото на втората част Милан излезе с девет нови играчи след направените смени. Дебют за “росонерите” направи привлеченият от Монако ляв бек Фоде Бало-Туре. Първата възможност се откри пред Даниел Малдини. Синът на легендата Паоло Малдини обаче стреля над вратата. Очаквано след почивката ритъмът в играта на домакините не бе на същото ниво, но отборът създаде положения пред вратата на съперника. Кастейехо бе сред най-активните и на няколко пъти опита да застраши вратата на Модена.

Стартов състав на Милан: Татарушану, Габия, Томори, Романьоли, Ернандес, Бенасер, Тонали, Салемакерс, Диас, Крунич, Леао