Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Спартак (Плевен) победи Севлиево в контрола

Спартак (Плевен) спечели с 2:1 в Севлиево срещу едноименния тим в приятелска среща. Селекцията на Красимир Бислимов и Петър Ванков влезе в двубоя с летящ старт. Още в 3-ата минута топката спря в мрежата на домакините след удар на бразилеца Джаксън да Силва, възползвал се от пас на Павел Петков. В следващия четвърт час плевенчани доминираха.

В 15-ата минута обаче вратарят им Димитър Височков изби в гредата коварна топка след изпълнение на фаул и си удари главата. След излизането му спартаковци дадоха шанс на още трима вратари. След 20-ата минута мача стана равностоен. В 58-ата Кристиян Иванов получи топката диагонално от вратата, финтира съперник и шурита в далечния ъгъл – 0:2. Футболист на Севлиево стреля от десетина метра за окончателното 1:2 в 70-ата минута.