Локомотив (ГО) отстъпи във втората си контрола

Локомотив (ГО) започна втората си контрола срещу Спартак (Плевен) в по-различен стартов състав от този при победата над Етър II. В началото на мача играта се водеше предимно в средата на терена.

Първото по-опасно положение за отбелязване на гол сътвориха гостите в 17-ата минута. Адриан Димитров проби опасно отдясно, но ударът му беше отразен с вещина от Ивайло Петков. В 26-ата минута Мартин Милков с пета откри резултата в полза на гостите.

Домакините имаха шанс да изравнят четири минути по-късно чрез Янислав Цачев. В самия край на първото полувреме Ивайло Велчев с глава пропусна да преодолее Димитър Височков.

Втората част на проверката в игра се появиха и резервите на двата тима. "Железничарите" започнаха да пресират съперника в централната част на терена. Отново при контраатака гостите стигнаха до втори гол в 58-ата минута отбелязан от Мартин Милков.

Две минути по-късно Димитър Байдаков отбеляза красиво попадение с глава за 2:1. Отново Байдаков можеше да изравни шест минути по-късно, но ударът му беше отразен от вратаря. В 83-ата минута Какамъков изсреля една топка отдясно,която вратарят Височков с мъка изби в корнер и предотврати изравняването.

Следващата проверка на Локомотив (ГО) е на 17.07.2021 г. (събота) от 18:30 часа на стадион "Локомотив" срещу Янтра (Полски Тръмбеш).

Локомотив (ГО): 1. Ивайло Петков, 6. Илиян Илиев, 5. Али Алиев, 22. Станимир Андреев, 11. Ивайло Велчев, 7. Никола Какамъков, 8. Александър Узунов, 23. Явор Генчев, 17. Георги Колев (к), 19. Тодор Бакърджиев, 27. Янислав Цачев

Спартак (Плевен): 86. Димитър Височков, 5. Иво Върбанов (к), 8. Виктор Иванов, 10. Джаксън Да Силва, 16. Джеф Алмейда, 23. Лъчезар Ковачев, 12. Клаубер, 20. Мартин Милков, 21. Валентин Макавеев, 31. Андриан Димитров, 4. Цветелин Иванов