България U19 шампион на Балканиадата U20 в Косово🏐🥇

Националният волейболен отбор на България за юноши до 19 години стана предсрочно шампион на Балканиадата U20 в Прищина (Косово), след като победи Турция с 3:1 (25:18, 18:25, 25:22, 25:19) в четвъртия си мач, късно снощи.

Така волейболилстите на Мартин Стоев записаха четвърта поредна победа на турнира, който е за по-горната възрастова група U20. Въпреки разликата във възраста "лъвчетата" са начело в класирането с пълен актив от 12 точки, като на практика спечелиха и балканската титла.

Най-полезен за победата на България бе Александър Николов с 24 точки (7 аса!, 41% ефективност в атака и 59% позитивно посрещане). Георги Татаров добави още 21 точки (2 блока и 50% ефективност в атака) за успеха.

В последния си мач от турнира днес нашите момчета срещат домакините от Косово, които са последни в класирането без успех досега. Срещата е от 13,30 часа българско време.