Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Националите на Мартин Стоев с трета победа на Балканиадата в Косово🏐

Националният волейболен отбор на България за юноши до 19 години продължава победния си ход на Балканиадата U20 в Прищина (Косово). Тимът на Мартин Стоев надигра Черна гора с 3:1 (21:25, 25:18, 25:15, 25:19) в третия ден на турнира.

След този успех волейболистите ни са лидер във временното класиране с пълен актив от 9 точки. Днес (23 юли), в четвъртия си мач от турнира, България се изправят срещу Турция от 21,30 часа българско време, като при победа, със сигурност ще спечели златните медали.

Единствено в първия гейм младите "лъвчета" допуснаха известни колебания в играта си. Съперникът взе превес и не изпусна инициативата докрай, като поведе с 1:0 след 25:21. В следващите три части българските момчета се стабилизараха и намериха ритъма си на игра. Това веднага се отрази положително. България бе водещият отбор на полето и наложи волята си с разлика, като записа крайната победа.

Най-полезен за България бе Александър Николов с 22 точки (3 аса) за победата. Владимир Гърков (1 блок и 2 аса) и Венислав Антов (2 блока) добавиха 13 и 12 точки за успеха.