Синът на Чоло блесна в първата проверка на Атлетико (видео)

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид победи след изпълнение на дузпи Нумансия в традиционния двубой за трофея “Хесус Хил”. Това беше първа контрола за “дюшекчиите” преди началото на сезона. В редовното време срещата завърши 1:1, а най-много овации от близо 900-те зрители на стадиона в Сория обра Джулиано Симеоне. Най-младият от тримата сина на Диего Симеоне игра с голям хъс и подаде за гола на Марио Сориано още в 4-ата минута.

18-годишният талант имаше и други добри изяви, а непримиримостта му напомни за дните като футболист на неговия баща. Вратарят Ян Облак, Марио Ермосо и Саул бяха единствените футболисти от първия състав, които започнаха в днешната проверка. За Саул това може да се окаже и един от последните мачове с екипа на Атлети. Халфът е пред трансфер в Англия, а срещу Нумансия беше много разсеян и си пролича, че мислите му са другаде.

Чоло няма да спира Саул: Той даде всичко от себе си за Атлетико

Попадението за домакините, които се подвизават в четвъртото ниво на испанския футбол, вкара Диего Суарес в 32-ата минута. На почивката в игра за Атлетико се появи новото попълнение Маркос Пауло. Бразилецът още не е в добра форма и не впечатли. Той дори пропусна една от дузпите за определяне на крайния победител, но резервният страж на мадридчани Иво Гърбич парира ударите на двама футболисти на Нумансия и донесе купата на “лос колчонерос”.

Следващата контрола на Атлетико е в сряда срещу РБ Залцбург. Тогава се очаква да се завърнат и част от основните футболисти на Симеоне, които получиха по-дълга почивка.