Ливърпул постигна минимална победа над Майнц в първата си пълна контрола (видео)

Ливърпул постигна първата си победа в предсезонните контроли след минимален успех с 1:0 над германския Майнц в контрола в Австрия. Това бе и първа приятелска среща за лятната подготовка в пълен формат от 90 минути, след като преди дни те записаха две равенства с по 1:1 срещу Вакер Инсбург и Щутгарт

Първото полувреме премина доста постно и не предложи почти никакви емоции на около 3 хиляди 500 фена по трибуните. В 37-ата минута Трент Александър-Арнолд стреля над вратата от фал, което бе и единственото по-съществено положение преди почивката. В 64-ата минута появилият се като резерва Дивок Ориги получи добра възможност да открие резулатата, след като бе добре изведен срещу вратаря, но не се справи и пропусна.

Ливърпул откри резултата едва в 85-ата минута, когато прострелно центриране от левия фланг на Оуен Бек се отклони в тялото на Лука Килиан и се озова във вратата на германския тим. Играчите на Юрген Клоп вкараха и второ попадение секунди преди края на срещата чрез Гордън, но то не бе зачетене поради засада. Това бе и последното действие в срещата.

Ливърпул: Келер, Александър-Арнолд, Конате, Матип, Тсимикас, Милнър, Кейта. Елиът, Мане, Салах, Окслейд-Чембърлейн
Майнц: Аарон, Бросински, Ботиус, Ниаките, Папела, Небел, Центнер, Кор, Немет, Бобзиен, Хак