Антоанета Стефанова загуби втората партия с Александра Горячкина

Гросмайстор Антоанета Стефанова загуби от поставената под номер 1 в схемата Александра Горячкина във втората партия от осминафиналите на Световната купа по шахмат в Сочи. По този начин българката пропусна отличен шанс да елиминира съперничката си. Името на четвъртфиналистката от тази двойка ще стане ясно след тайбрека на съкратена контрола в събота.

В четвъртък бившата световна шампионка Стефанова победи с белите фигури рускинята и днес се нуждаеше от реми с черните, за да се класира за финалната осмица. Българката обаче не успя да се справи с агресивната игра на Горячкина и трябваше да се предаде на 40-ия ход, като така втората в световната ранглиста изравни резултата на 1:1 точки.

Наградният фонд на Световната купа по шахмат при жените е 676 250 долара, като първите три в крайното класиране ще получат право да играят и в турнира на претендентките за световната титла през 2022 година.