Мексико разби Франция на Олимпиадата (видео)

Отборът на Мексико постигна убедителна победа с 4:1 над Франция във футболния турнир на Токио 2020.

“Ацтеките” се представиха много силно срещу един от фаворитите за златните медали и заслужено се поздравиха с крайния успех. И петте гола в мача паднаха след почивката. Първи се разписа Алексис Вега, който в 47-ата минута с глава откри резултата в полза на мексиканците. В 54-ата Себастиан Кордоба удвои тяхната преднина. В 69-ата Андре-Пиер Жиняк върна едно попадение за “петлите”, след като беше точен от дузпа, свирена за фал на Сесар Монтес срещу резервата Рандал Коло Муани. В 80-ата Уриел Антуна вкара третия гол за “триколор”, а в 90-ата Едуардо Агире оформи крайното 4:1 с мощен шут от малък ъгъл. Така Мексико взе трите точки и поведе в група А, където другият мач от деня е между домакините от Япония и Южна Африка.

В друг мач от турнира, който се игра по същото време, Нова Зеландия записа минимална победа с 1:0 над Южна Корея. Единственото попадение в срещата беше отбелязано от Крис Ууд в 70-ата минута. Малко по-късно Кот д’Ивоар спечели своя мач срещу Саудитска Арабия с 2:1 след автогол на Абдулелах Аламри (39’) и попадение на Франк Кесие (66’), докато Салем Ал-Давсари (44’) беше точен за арабите. В последните секунди на двубоя резервата на африканците Абубакар Жуниор Думбия си изкара директен червен картон.