Младежите удариха Полша, Емил Стоилов “изригна” с впечатляващ дабъл-дабъл

Националният отбор по баскетбол U20 постигна първа победа на Европейския Челънджър в Тбилиси. Избраниците на Георги Младенов надвиха с 86:79 Полша.

Българските баскетболисти започнаха много силно мача и дръпнаха с 10 точки още през първата част, но до почивката позволиха на съперника да навакса. Последва второ полувреме изцяло доминирано от “лъвчетата”, които заслужиха първия си успех в този формат.

Младежите стъпиха накриво на старта в Грузия

Четирима от играчите на България записаха двуцифрен точков актив. Отново капитанът Емил Стоилов бе най-полезен, като записа впечатляващ дабъл - дабъл - 21 точки и 15 борби, Веселин Господинов се изяви с 13 точки, 12 вкара Лъчезар Тошков, а 11 – Дамян Минков.

Утре, в 13:00 часа, българите излизат срещу един от фаворитите в турнира – Франция.