Дузпи донесоха победа на Интер в дебюта на Индзаги

Интер победи с дузпи швейцарския Лугано в първия си мач под ръководството на Симоне Индзаги. Двата тима традиционно се срещат през лятото за трофея Lugano Region Cup.

Бившият треньор на Лацио не можеше да разчита на Стефано Сенси и новото попълнение Хакан Чалханоолу, както и на футболистите, които участваха с националните си отбори във фазата на директните елиминации на Евро 2020.

Заменилият след края на миналия сезон Антонио Конте Индзаги заложи на системата 3-5-2. На вратата беше ветеранът Самир Ханданович, а в предни позиции действаха Андреа Пинамонти и Мартин Сатриано.

Лугано поведе с 2:0 до 35-ата минута благодарение на голове на Санди Ловрич и Микаел Факинети. Данило Д’Амброзио намали малко преди края на първото полувреме, а Сатриано вкара за 2:2 в 54-ата минута.

Крайният победител беше определен след изпълнение на дузпи, като единственият пропуск за Интер беше на Роберто Галярдини. Победната дузпа реализира Андреа Ранокия

Следващата проверка на италианския шампион ще е срещу Арсенал на 25 юли.