Слави Шопов титуляр за Хееренвеен, нацели греда

Младежкият национал на България Станислав Шопов започна като титуляр за клубния си тим Хееренвеен в първата контрола от лятната подготовка. Той остана на терена до полувремето, като беше много близо до гола, но в 18-ата минута от срещата нацели напречната греда. Въпреки липсата на късмет в конкретната ситуация, Хееренвеен постигна успех с 3:1 срещу Утрехт.

Шопов започна като ляво крило, а впоследствие бе използван и като атакуващ полузащитник зад централния нападател. След почивката старши треньорът Йони Янсен пусна различна единадесеторка. Головете за победата на Хееренвеен вкара Джоуи Веерман, Анди ван дер Хейден и Бенжамен Нюгрен. След края на мача наставникът на Йони Янсен похвали целия отбор за добрата кондиция, с която влиза в лятната подготовка, както и трима от младоците, в това число и 18-годишният Станислав Шопов.