Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Суперкупата на Русия отново е за Зенит

Зенит спечели Суперкупата на Русия за втори пореден и общо шести път в историята си. Шампионите победиха с 3:0 носителя на националната купа Локомотив (Москва), който беше техен съперник в спора за отличието и през миналия сезон. Попаденията за питерци на стадиона в Калининград реализираха Далер Кузяев (25'), Сердар Азмун (57') и Александър Ерохин (83').

Локомотив излезе в сблъсъка за Суперкупата за пета поредна година. От предишните 4 мача единственият успех беше през 2019-а именно срещу Зенит. В останалите три случая "железничарите" отстъпиха на Спартак М (2017), ЦСКА М (2018) и Зенит (2020).

Семак даде почивка на Артьом Дзюба и Деян Ловрен, но всички останали титуляри бяха на линия. В предни позиции започна Сердар Азмун, подкрепян по фланговете от Малком и Себастиан Дриуси

Атаката на Локо водеше Фьодор Смолов, а зад него действаше Рифат Жамалетдинов. По двете крила се разчиташе на Данил Куликов и Франсоа Камано.

От самото начало съперниците показаха желание за офанзивен футбол и направиха по няколко опасни атаки. В 7-ата минута Смолов имаше шанс да открие, но стреля покрай вратата. Дриуси и Вилмар Бариос отправиха удари към Гилерме, но без да затруднят опитния страж на Локомотив.

В 27-ата минута Гжегож Криховяк направи груба грешка в средата на терена, Кузяев открадна топката и напредна, след което необезпокояван откри резултата. Това не беше единственото добро положение за питерци до почивката, но след нея те заиграха още по-силно и заслужено грабнаха трофея.

В 52-ата минута Гилерме отрази силен изстрел на Азмун, но малко по-късно иранецът удвои преднината на Зенит. Той получи извеждащ пас от Вендел, заобиколи Гилерме и необезпокояван вкара за 2:0. След гола Азмун отстъпи мястото си на Дзюба, а шампионите затвориха мача и не позволиха на Локо да създаде нищо опасно пред Михаил Кержаков.

Питерци дори стигнаха до трети гол, дело на резервата Ерохин в 83-ата минута. Този път виновник за попадението беше Гилерме, който се засуети с топката и Дзюба му я отне, а за Ерохин остана най-лесното.