Арсенал се размина с втора загуба в Шотландия

Арсенал завърши наравно 2:2 с Рейнджърс пред около 2000 зрители в Глазгоу във втората контрола от началото на подготовката си. Лондончани, които преди няколко дни загубиха от Хибърниън, се представиха по-добре, но не успяха да стигнат до победата.

Новото попълнение на “артилеристите” Нуно Тавареш дебютира с гол. 21-годишният португалец изравни резултата за 1:1 в 23-ата минута. Преди това Леон Балогун откри резултата, след като засече с глава центриране от ъглов удар.

Микел Артета сигурно с нетърпение очаква пристигането на Бен Уайт от Брайтън, тъй като проблемите на Арсенал в защита бяха очевидни. Лондончани допуснаха два гола след центрирания от ъглов удар. Второто попадение за шампиона на Шотландия падна в 76-ата минута, когато Итън бе оставен непокрит и засече топката с глава. Влезлият като резерва Еди Нкетиа успя да изравни в 83-ата минута.

Арсенал създаде достатъчно положения, за да спечели мача, като имаше по-голямо предимство през втората част. Преди почивката Пиер-Емерик Обамеянг пропусна на три пъти добри възможности. Капитанът на “топчиите” започна като титуляр в атака. Рейнджърс, който се готви за квалификациите в Шампионската лига, загуби опитния Джермейн Дефоу в 38-ата минута. 38-годишният нападател получи контузия и бе заменен, но травмата не изглеждаше сериозна.