В 63-ия си мач за сезона Педри помогна на Испания срещу Япония

Олимпийският тим на Испания завърши 1:1 с Япония в контрола в Кобе преди началото на Игрите в Токио. Халфът на Валенсия Карлос Солер вкара гола за европейците в 78-ата минута, а Ритцу Доан от ПСВ Айндховен беше точен за домакините четири минути преди паузата.

По принцип испанците ще участват на Олимпиадата със силен състав, след като в отбора попаднаха шестима от футболистите, на които Луис Енрике разчиташе и на Евро 2020. За 18-годишния Педри това днес беше 63-и мач за сезона. Халфът на Барселона се появи като резерва през втората част и участва в комбинацията за изравнителното попадение.

На олимпийския турнир отборът на селекционера Луис де ла Фуенте е в една група с тимовете на Египет, Аржентина и Австралия. Японците пък ще спорят с Република Южна Африка, Мексико и Франция.