Академия Пушкаш пребори Интер и се добра до втория кръг в ЛК

Академия Пушкаш се добра до втория квалификационен кръг в Лигата на конференциите, след като постигна победа с 2:0 в реванша срещу Интер (Турку). В първия мач нямаше победител - 1:1. Така че с общ резултат 3:1 бившият тим на Камен Хаджиев си осигури място в следващата фаза.

Унгарците поведоха в мача още в 4-ата минута след автогол на Антони Анан. Йоел ван Нийф удвои преднината на домакините в 87-ата минута и така подпеачта успеха на своя тим.

Така Академия Пушкаш продължава напред в турнира, а в следващия кръг ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Ригас и Клаксвайк.