Бившият отбор на Камен Хаджиев си тръгна с равенство от Финландия

Академия Пушкаш направи равенство 1:1 при гостуването си на Интер (Турку) в мач от квалификациите на Лигата на конференциите. Бившият отбор на Камен Хаджиев имаше трудни мигове и се озова в ролята на догонващ в 59-ата минута, когато Бенджамин Калман откри за домакините. Гола за унгарците отбеляза Якуб Плъшек четвърт час преди края.

Други два тима от Финландия също не успяха да запишат победи. Хонка завърши 0:0 у дома с НСИ Рунавик от Фарьорските острови, а КуПС Куопио отстъпи с 0:1 при визитата си на арменския Ноа

Късен гол завърза интригата в двойката, която ще определи първия съперник на ЦСКА - София в Европа

Литовският Судува се наложи с 2:1 над латвийския Валмиера, Левадия от Естония победи с 3:1 Сейнт Джоузеф от Гибралтар, а Силекс (Кратово) и Петрокуб направиха 1:1.