Неостаряващият Вагнер Лав съсече шампиона на Израел

Първенецът на Казахстан Кайрат се класира за втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Това стана след домакински успех с 2:0 срещу Макаби (Хайфа). Първият мач преди седмица завърши 2:0 и с общ резултат 3:1 напред продължава Кайрат.

В основата на победата на казахстанците беше Вагнер Лав. Бившата звезда на ЦСКА (Москва) вече е на 37 години, но не спира да бележи. От началото на сезон той има 7 гола в местното първенство, а срещу Макаби вкара важното първо попадение.

Вагнер Лав се разписа в 10-ата минута след асистенция на Артур Шушеначев. Бразилецът технично овладя топката и я прати под гредата за 1:0. Вторият гол беше дело на Айбол Абикен в 66-ата минута. В края нервите взеха връх и Али Мохамед от гостите беше изгонен с директен червен картон.

Следващият съперник на Кайрат ще е сръбският гранд Цървена звезда. Мачовете са на 20 и 28 юли.