Хондурас стартира убедително на "Голд къп"

Хондурас стартира с убедителна победа участието си на турнира на зона КОНКАКАФ "Голд къп". Тимът се наложи над Гренада с 4:0 в мач от група D на надпреварата, в която участват отбори от Централна и Северна Америка и Карибския регион. На стадиона в Хюстън Хондурас поведе след гаф на вратаря на съперника Рийс Чарлс-Кук, който опита да финтира нападателя Джери Бенгстън, но той отне топката и я прати в мрежата в 28-а минута. Едуин Солано удвои преднината в 52-рата минута, а в края Хондурас стигна до още два бързи гола, отбелязани от Джони Леверон и Ромел Киото.

В другата среща от група D домакинът на Мондиал 2022 Катар завърши 3:3 с Панама. След нулево първо полувреме, зрителите станаха свидетели на голово шоу след почивката. Акрам Афиф, Алмоез Али и Хасан Ал Хайдос от дузпа бяха точни за шампиона на Азия Катар, който дебютира на "Голд къп". За панамците два гола вкара Роландо Блекбърн, а веднъж се разписа Ерик Дейвис от дузпа, който оформи крайното 3:3 в 79-ата минута.