ЦСКА - София преговаря с крило от Серия “Б”

ЦСКА - София продължава да е активен на трансферния пазар. “Червените” търсят поне още един офанзивен футболист и на този етап са се спрели на гамбиеца Ламин Джалоу, научи Sportal.bg. 26-годишният сънародник на Али Соу е собственост на Виченца. През миналия сезон той разочарова с изявите си, като вкара само 3 гола в Серия “Б” и старши треньорът Доменико Ди Карло е готов да се раздели с него.

Джалоу действа основно като дясно крило. Подобно на сънародника си Соу, и той има солиден опит по италианските терени и е бил част от Киево. За тима от Верона има 14 минути в Серия “А” през сезон 2016/17.

На Ботуша гамбиецът е носил още екипите на Салернитана, Чезена, Трапани и Читадела. Виченца го привлече през септември 2020 година с договор за три сезона. Нападателят взе участие в 22 мача в Серия “Б”, в 12 от които беше титуляр. Попаденията си реализира срещу Реджана, Лече и Пескара.

Ламин Джалоу е национал на Гамбия, като дебютира за страната си през 2016 година. Оттогава има 14 мача и 1 гол - при равенството 1:1 срещу Бенин в квалификация за Купата на африканските нации през 2018 година.