Ботев и ЦСКА 1948 отново не си вкараха, ВАР запази шансовете на "червените" за Европа - отзивите на живо

ЦСКА - София даде сериозен отпор, но загуби от гръцкия хегемон

ЦСКА - София изигра равностойна контрола срещу Олимпиакос, но в крайна сметка загуби с 1:2 втората си проверка в Австрия.

Червените откриха резултата чрез Ахмед Ахмедов (58), но Ахмед Хасан (63) изравни. Апостулополус осъществи пълен обрат в 78-ата минута.

Въпреки поражението футболистите на българския тим изиграха силен мач и при повече късмет можеха дори да победят 46-кратния шампион на Гърция.

Старши треньорът на червените Любослав Пенев избра 22-годишния Радослав Живков да поведе атаката.

Двубоят трябваше да стартира в 19:00 часа българско време, но започна с 30-минутно закъснение заради наводнен терен.

Това бе втора проверка за червените на австрийска земя. В първата приятелска среща те победиха с 1:0 Вакер (Инсбрук).

Гърците пък изиграха четвъртата си контрола за последните пет дни. Вчера те загубиха с 0:3 от Ред Бул (Залцбург). През изминалия уикенд Олимпиакос инкасира успех и поражение с по 1:0 съответно срещу Краснодар и Волфсбергер.

В началото Олимпиакос наложи надмощие и създаде първата опасност в 9-ата минута, когато Сурлис шутира от 13-14 метра, но Евтимов се хвърли и изби.

В 14-ата минута Валбуена центрира от корнер, Тикиньо засече с глава, но Евтимов отново спаси.

В следващите минути ЦСКА - София се активизира и на свой ред създаде три отлични положения, в които обаче не стигна до гол. В 18-ата минута Чатакович стреля силно от 30 метра, Кристинсон изби, Живков първи стигна до топката и преодоля вратаря на Олимпиакос, но шутира не в празната врата, а в аут. Дори да бе реализирал, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като младият нападател на червените бе в засада.

Само 120 секунди по-късно Калагеропулос за малко не си отбеляза автогол, изпращайки топката в гредата. Последва нова атака на ЦСКА - София и центриране на Варела към Живков, таранът засече с глава от границата на малкия пеналт, но над напречната греда.

В 41-ата минута изстрел на Валбуена с десния крак премина покрай вратата. Секунди след това Ахмед Ахмедов смени Радослав Живков, който напусна терена заради удар в главата.

Девет минути след почивката Тикиньо финтира Гълъбов и отправи шут от малък ъгъл, а след рикошет в крака на българския бранител топката премина опасно близо до лявата греда. Секунди по-късно атака на гърците завърши с пас към Тикиньо, но Евтимов излезе добре и блокира нападателя, който се бе озовал очи в очи с него.

Червените отговориха подобаващо с атака в 58-ата минута. Баи отне в центъра на терена и подаде към Йомов. Последва центриране на крилото отдясно и неспасяем удар с глава на Ахмедов за 1:0.

Пет минути по-късно гърците изравниха. Атака отдясно завърши с центриране към Хасан и египтянинът се разписа с ефектен шут от въздуха за 1:1.

В 78-ата минута Олимпиакос реализира второ попадение. След пробив отляво последва подаване към Хасан, който шутира, ударът му бе блокиран, но при добавката Апостулополус вкара от метър и половина на празна врата.

ЦСКА - София можеше бързо да върне гола след добър пробив и центриране на Митков отляво. Последва сериозно разбъркване в наказателното поле и шут на Кери. Червените поискаха дузпа, претендирайки, че изстрелът е стопиран с ръка, но реферът остана безмълвен. Все пак атаката на българския тим продължи и завърши с центриране отдясно към Вилсхут на задната греда, но ударът от воле на нидерландеца не намери целта.

В 83-ата минута Гълъбов засече с глава центриране на Кери от корнер, но вратарят на Олимпиакос улови.

Последната опасна ситуация отиде в актива на Олимпиакос, когато техен футболист шутира на сантиметри покрай вратата в 90-ата минута.

ЦСКА - СОФИЯ - ОЛИМПИАКОС 1:2

1:0 Ахмед Ахмедов 58
1:1 Ахмед Хасан 63
1:2 Апостулополус 78

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон Телес, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 10. Георги Йомов, 11. Хамза Чатакович, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 28. Пламен Гълъбов, 30. Радослав Живков

ОЛИМПИАКОС: Кристинсон, Лала, Авраам, Калагеропулос, Рибчук, Мвила, Сурлис, Кунде, Валбуена, Хасан, Тикиньо