ЦСКА - София започна с победа в Австрия, защитник донесе успеха на "червените"

Носителят на Купата на България ЦСКА - София надви с 1:0 Вакер (Инсбрук) в проверка, играна на австрийска земя. Юрген Матей донесе успеха на "червените" с глава в 56-ата минута. Любослав Пенев включи в своя стартов състав две от трите нови попълнения на тима - Йоан Баи и Хамза Чатакович. Срещата с водения от Даниел Бирофка (някогашен съотборник на Димитър Бербатов в Леверкузен) тим е първа от подготвителния лагер на "червените" в Австрия.

Още в третата минута момчетата на Ел Голеадор направиха пропуск пред вратата на противника. Георги Йомов свали топката пред вратарското поле за Бисмарк Чарлс, който опита красив ножичен удар, но не улучи целта. В 14-ата минута Канцлера, както го наричат феновете, опита нов удар към мрежата на австрийците, но вратарят Александер улови без проблеми.

В 18-ата минута Йомов също стреля към вратата, но топката излезе в аут. В следващата минута обаче Вакер докосна откриването на резултата. Нападателят Лукас Фридрикас се оказа на голова позиция пред голлинията на българския тим, но пропусна да намери мрежата.

В 25-ата минута Юрген Матей фаулира съперник пред наказателното поле, заради което получи жълт картон, а австрийците - възможност да поведат. Окан Айдън обаче стреля над вратата на Димитър Евтимов. Последва силен шут на Чатакович, който беше неточен.

След това дойде време за нови пропуски - първо футболистите на Бирофка сътвориха опасно разбъркване пред Евтимов, а след това Йомов нахлу на скорост в наказателното поле на Вакер, но намеса на бранител в последния момент предотврати гола за "червените".

В началото на второто полувреме ЦСКА - София поведе в резултата. Хората на Пенев наложиха натиск след почивката, който доведе до корнер в 56-ата минута. Тиаго изсипа топката пред вратата на Вакер и Матей с глава матира австрийския страж - 1:0 за българския състав! В средата на втората част футболистите на Вакер можеха да изравнят, но младият Алекс Божев спаси мрежата си с авторитетна намеса.

В 83-ата минута резервата Греъм Кери можеше да удвои за "червените", но изстрелът му по диагонала премина покрай вратата. Последва нов шут към австрийската мрежа, но отново топката излезе в аут. Това се оказа и последното по-интересно положение пред една от двете врати. Така ЦСКА - София започна с успех в "австрийските" контроли. Втората проверка на "червените" в подножието на Алпите е на 30 юни срещу гръцкия гранд Олимпиакос.

ЦСКА - София 1:0 ВАКЕР

1:0 Юрген Матей (56)

Стартовите състави:

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон Телес, 4. Мено Кох, 7. Йоан Баи, 10. Георги Йомов, 11. Хамза Чатакович, 15. Тибо Вион, 17. Бисмарк Чарлс, 19. Иван Турицов, 20. Тиаго Родригес.

Резерви: 12. Алекс Божев, 5. Федерико Варела, 6. Жуниор Нзила, 8. Греъм Кери, 14. Митко Митков, 16. Асен Дончев, 23. Ахмед Ахмедов, 28. Пламен Гълъбов, 29. Християн Петров, 30. Радослав Живков

ВАКЕР: 13. Александер, 26. Мерчас, 5. Груичич, 22. Кол, 16. Йопих, 6. Мартич, 17. Гайе, 9. Айдън, 37. Фридрикас, 24. Зайзен, 99. Ронивалдо.