Контролна среща: ЦСКА-София - Крумовград 0:0 /почивка/

Нидерландия и Северна Македония ще играят без напрежение

Двете победи в първите два мача не само гарантираха на Нидерландия участие на осминафиналите на Евро 2020, но и осигуриха на тима първото място в група “С”. Довечера “лалетата” посрещат на “Йохан Кройф Арена” дебютанта Северна Македония, който записа две загуби и няма шансове да продължи в следващата фаза. Напълно логично е да очакваме открит мач с много положения, а най-вероятно и двамата треньори ще дадат шанс за изява на част от футболистите, които до момента по-рядко се появяваха в игра.

Без да са считани за един от фаворитите в турнира, нидерландците стартираха повече от убедително. В откриващия си двубой момчетата на Франк де Бур надвиха Украйна с 3:2, а след това доминираха и срещу Австрия - 2:0. “Оранжевите” радват окото с динамиката в играта си и стремежа постоянно да държат съперника под напрежение. Десният халф-бек Дензъл Дъмфрис се разписа и двата мача, като безспорно е едно от откритията на шампионата. Срещу Северна Македония, и то пред своя публика, Нидерландия едва ли ще изневери на стила си и ще се опита да приключи груповата фаза с пълен актив от 9 точки.

Гостите също ще играят без напрежение. Пораженията срещу Австрия и Украйна означават, че дори днес да поднесат сензация, северномакедонците отново няма да успеят да завършат поне трети в крайното класиране и да се надяват на щастлива развръзка в другите групи, която да ги прати на осминафиналите. Мнозина предричаха, че отборът на Игор Ангеловски може изобщо да не отбележи гол на първенството, но всъщност Горан Пандев и компания демонстрират приятен футбол и не се притесняват да се надиграват със съперниците си.

Срещу Австрия Дейли Блинд получи контузия и беше заменен от Нейтън Аке, който вероятно ще получи титулярно място довечера. Стефан де Фрай и възстановеният Матайс де Лихт ще са другите двама в защитната линия на “лалетата”. В средата на терена се очаква да започне 19-годишният Райън Гравенберх, а почивка ще получи Мартен де Роон, който е застрашен да пропусне осминафинала, ако получи жълт картон. Промяна ще има и на върха на атаката, където Люк де Йонг ще бъде предочетен пред Ваут Вегхорст

Пандев ще играе за последен път за Северна Македония

За Северна Македония от първата минута ще започнат Стефан Спировски и Бобан Николов, които се появиха като резерви срещу Украйна и се включиха силно. Пандев ще води атаката в последния си мач за националния отбор, подкрепян от Елиф Елмас и Елджан Алиоски. В средата на терена ще действат Ариян Адеми и Енес Барди.

Двата отбора са се срещали 4 пъти в световни квалификации, като балансът е 2 победи за Нидерландия и 2 равенства. Последният мач помежду им датира от 2009 година, когато “лалетата” постигнаха разгромен успех с 4:0 в Амстердам.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!