България зае второ място в отборното изпитание за Купата на нациите в Божурище

България зае второ място в отборното изпитание за Купата на нациите в последния ден на Световната купа по конен спорт-прескачане на препятствия на конна база "Ген. Крум Лекарски" в Божурище. Изпитанието бе с височина на препятствията 145-160 см и с награден фонд 75 000 евро. Шест отбора си оспорваха призовите места в два манша. Българският отбор беше в състав: Ивайло Бонев с Денденс ДВЛ, Антон Дацински с Бамби, Руслан Петков с Чаколино и Ангел Няголов с Моцарт ван Хейке.

Много силно представяне на нашите в първата част, като поведоха в класирането само с 4 наказателни точки. Зад българите останаха Италия, Унгария, Румъния, Гърция и Турция. Във втория манш обаче италианците бяха перфектни и без грешка, а едно бутане на препятствие костваше на българския тим първото място. Италия завърши с 4 наказателни точки, България с общо 8, а трети Румъния. "Не мога да не бъда доволен от представянето на четиримата ездачи. Малшанс , само едно препятствие ни лиши от големия успех. Но и второто място на това силно състезание е много престижно . Искам да поздравя , както нашия тим, така и победителите от Италия", сподели мениджърът на българския отбор Теодор Шейтанов. Шампионите получиха уникални часовници на основния спонсор Longines, а на пресконференцията след награждаването тийм мениджъра на "адзурите" Марко Поро похвали домакините за перфектната организация на Световната купа и благодари за доброто гостоприемство. Призьорите бяха наградени от спортния министър Андрей Кузманов, който изгледа състезанията. В церемонията участваха и Тодор Гергов - председател на БФКС, както и представители на спонсорите.