Драгънс излъга Лъвовете в здрав сблъсък от Купата на НАЛБ

Отборът на Драгънс записа първа победа в група "А" на тазгодишното юбилейно десето издание в турнира за Купата на НАЛБ. "Драконите" наваксаха пасив от шест точки на полувремето по пътя към обрат със 79:76 (21:16, 16:27, 19:16, 23:17) над Лъвовете в здрав сблъсък от груповата фаза на надпреварата.

По този начин Драгънс се върна на победния път, след като претърпя поражение в първия си двубой от Мечките, и застава на втората позиция във временното класиране с баланс от 1-1. За Лъвовете това бе първи мач от турнира за Купата, като загубата ги оставя на петото място с 0-1.

"Драконите" влязоха по-силно в мача и само след пет минути игра вече имаха двуцифрен аванс при 15:4, след като записаха серия от осем поредни точки. Лъвовете не останаха колебливи дълго време и напипаха правилния ритъм скоро след това, за да стопят изоставането си на само една точка при 17:16. Символичните домакини отново се опитаха да се отскубнат в резултата при 23:16 в началото на втората част, но след добри изяви на Мартин Механджиев и Венцислав Николов "жълто-сините" обърнаха развоя на срещата при 27:30. Две тройки на Светослав Василев помогнаха на Лъвовете да излязат напред в резултата с шест точки, като същата разлика се запази до края на първото полувреме - 37:43.

"Драконите" намериха нужната мотивация в началото на третата четвърт и след точни изстрели на Александър Тодоров и Васил Лефтеров си върнаха преднината в резултата при 51:47. Лъвовете обаче разполагаха с доста по-ефикасна стрелба от далечно разстояние в този момент и затвориха третата част при 56:59 след тройки на Василев и Александър Лилин.

В началото на последния период стрелецът на Драгънс Ангел Братанов намери точния си мерник отдалеч и отбеляза три тройки в първите три минути от частта, за да намали изоставането на отбора си на само точка при 67:68. Двубоят бе много равностоен до последния съдийски сигнал, но все пак "драконите" успяха да измъкнат победата след 79:76.

Ангел Братанов записа 21 точки и хвана 5 борби за победата на Драгънс. Петър Данчев бе близо до "трипъл-дабъл" с 15 точки, 8 борби и 16 асистенции, капитанът Александър Тодоров добави 14 точки и 7 борби, а Васил Лефтеров оформи "дабъл-дабъл" от 14 точки и 12 овладени топки.

Светослав Василев се превърна в топреализатор за Лъвовете със своите 20 точки и 5 борби, включително 5 тройки. Капитанът Мартин Механджиев приключи с "трипъл-дабъл" от 18 точки, 12 борби и 12 асистенции, Венцислав Николов се разписа със 17 точки, а Николай Стайков записа "дабъл-дабъл" от 14 точки и 14 борби.

Снимка: Надежда Попова, НАЛБ