Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

България измъкна бронза на IHF/EHF Trophy след драма срещу Молдова

България победи драматично Молдова с 26:25 (13:11) и спечели бронзовите медали на турнира IHF/EHF Trophy за мъже в Грузия. Възпитаниците на Георги Андреев и Чавдар Чернев стигнаха до успеха с попадение на звездата на отбора Светлин Димитров 18 секунди преди края. Така България се класира и за т.нар. Relegation round от квалификациите за Евро 2024 при мъжете. По-късно тази вечер е финалът на IHF/EHF Trophy между домакините от Грузия и Кипър.

Българите започнаха добре двубоя и поведоха с 3:1, но в средата на полувремето Молдова обърна до 8:5 в своя полза. Със силна игра в защита и добри изяви на вратаря Ивайло Костов "трикьолорите" стигнаха до обра в 24-а минута за 10:9 със серия от четири поредни гола, а с попадение 2 секунди преди почивката на Георги Атанасов българите се оттеглиха с аванс от 13:11. В началото на второто полувреме България отново доминираше и в 40-а минута отвори разлика от 18:12. Молдовците се мобилизираха и в 51-а минута намалиха до 19:20, а две минути преди края успяха и да изравнят за 24:24. Димитров все пак реализира 9-ия си гол в мача с изстрел от средно разстояние за 26:25 и българите удържаха в последната атака на противника.

Втори по резултатност за победителите беше Атанасов с 5 попадения, а Кирил Савов и Михаел Иванов добавиха по 4 гола за победата. Роман Закачурин вкара 9 гола за Молдова.