България загуби от домакина Грузия и ще играе за бронза на IHF/EHF Trophy

България загуби от домакина Грузия с 19:32 (11:22) на полуфинала на турнира IHF/EHF Trophy в Тбилиси. Така възпитаниците на Георги Андреев и Чавдар Чернев ще играят утре за бронзовите отличия срещу Молдова. В мача за трофея Грузия пък ще играе в събота срещу Кипър. Мачовете са съответно от 15,30 и 18,00 часа българско време.

Грузинците доминираха и след първите 10 минути водеха със 7:2, а в средата на полувремето увеличиха преднината си до 10:4. Авансът на домакините стана двуцифрен за първи път три минути и половина преди почивката при 19:9. През втората част играта беше малко по-равностойна, но домакините не изпуснаха контрола и не позволиха на съперника да доближи в резултата.

Николай Нейчев беше най-резултатен за "трикольорите" с 5 гола, Георги Атанасов добави 4 попадения, а 3 пъти се разписа Кирил Савов. Гиорги Цховребадзе беше най-добър за домакините с 8 гола.