България стартира със загуба на турнира по хандбал "IHF/EHF Trophy" за мъже

България стартира със загуба от Кипър с 23:29 (9:12) в група "А" на турнира по хандбал "IHF/EHF Trophy" за мъже в Грузия.

Възпитаниците на Георги Андреев и Чавдар Чернев бяха равностойни в дълги периоди на двубоя в Тбилиси срещу един от фавирите в надпреварата, но в крайна сметка допуснаха поражение.

Срещата започна гол за гол и равенството се запази до 8:8 в 24-ата минути. В следващите три минути кипърците вкараха три безответни гола и до края на изпуснаха водачеството в резултата.

Вратарят Ивайло Костов от националния шампион Шумен 61 направи много добър мач с редица отлични спасявания, но и това не беше достатъчно.

В началото на втората част "трикольорите" намалиха изоставането си до едно попадение, но след 14:15 постепенно островитяните започнаха да увеличават преднината си, която достигна до 24:18 в 50-ата минута.

Българите опитваха до края и намалиха до 21:25 в 53-ата минута, но за повече нямаха сили.

Кристиан Василев, които играе за френския четвъртодивизионен Весул От-Саон, беше най-резултатен за "трикольорите" с 6 гола, Георги Атанасов от Шумен 61 се разписа 5 пъти, а звездата на отбора Светлин Димитров от френския елитен Шартр допринесе с 4 попадения.

Лукас Параскева беше най-добър за кипърците със 7 гола.

В последната си втората срещу от групата тимът на Чернев ще играе в сряда срещу Андора.