Вики Томова отпадна и на двойки в Нотингам

Виктория Томова отпадна и на двойки на турнира по тенис на трева на ITF в английския град Нотингам с награден фонд 100 хиляди долара и гостоприемство. Водещата българска ракета и сръбкинята Олга Данилович отстъпиха със 7:5, 5:7, 5:10 срещу Лесли Керкхове (Нидерландия) и Сабрина Сантамария (САЩ).

Томова и Данилович пропиляха три разигравания за първия сет, но успяха да го затворят в 12-ия гейм с втория си пореден и общо трети пробив. Българката и сръбкинята пропуснаха и две точки за мача във втория сет, а техните съпернички изравниха също със 7:5.

Томова отпадна на старта в Нотингам

В решаващия трети сет Томова и Данилович допуснаха четири мини-пробива за 1:8 и въпреки че върнаха два за 3:8, в крайна сметка отстъпиха с 5:10.

Поставената под номер 7 Томова загуби от французойката Осеан Доден с 3:6, 2:6 в мача си от първия кръг на сингъл.