Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Томова загуби първия си мач за сезона на трева

Първата ракета на България при жените Виктория Томова загуби първия си мач за сезона на трева, след като отстъпи с 4:6, 7:6(1), 2:6 на японката Куруми Нара. Мачът бе част от първия кръг на турнира по тенис в английския град Нотингам с награден фонд 235,238 долара.

Томова, която заслужи 1800 долара и 1 точка за световната ранглиста, загуби от Нара и във втория кръг на квалификациите на "Ролан Гарос" на 27 май.

Мачът в Нотингам продължи два часа и 28 минути. Томова спаси два мачбола в 12-ия гейм на втория сет и изравни след четири мини-пробива в тайбрека, но Нара надделя в решаващата част. Японката, която е 155-а в света, проби подаването на Томова в първия и седмия гейм за чисто 6:2.