България излиза срещу Аржентина с надежда за трета победа в Лигата на нациите

Волейболистите от националния отбор на България започват срещу Аржентина в четвъртата състезателна седмица в Лигата на нациите в Римини (Италия). Останалите два съперника на България за този уикенд са европейския шампион Сърбия и настоящия победител в Лигата Русия.

Цецо Соколов с разкъсан мускул🏐🇧🇬

"Лъвовете" ще преследват трета победа в турнира, след като миналата седмица завършиха с драматичен успех над Нидерландия с 3:2 гейма. До момента България е на 14-о място във временното класиране със 7 точки след 2 победи и 7 загуби. Добрата новина за България е завръщането в състава на Мартин Атанасов и Стефан Чавдаров. Атанасов не игра в последните две седмици заради травма на пръст, която получи на тренировка. Имаше съмнение за фрактура, но прегледът на скенер показа, че няма счупване. Чавдаров пък изкълчи глезен непосредствено преди мача с Полша миналата сряда и пропусна и трите срещи.

Мартин Атанасов и Стефан Чавдаров се завръщат срещу Аржентина🏐

"Гаучосите" пък са 12-и в подреждането с 11 точки след 4 победи и 5 загуби, като миналата седмица победиха представящия се силно състав на Япония и Австралия, а преди това и Нидерландия и Германия. Играчите на Марсело Мендес не започнаха по най-добрия начин, но постепенно понабраха инерция.