Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

България стигна до втора победа в Лигата на нациите 🏐

Волейболистите от националния отбор на България постигнаха така желаната втора победа в турнира на Лигата на нациите. Селекцията на Силвано Пранди стигна до труден успех над Нидерландия с 3:2 ( 25:18, 18:25, 17:25, 25:22, 15:13) в мач от 9-ия кръг в Римини.

България игра отново без контузения си капитан Цветан Соколов, както и без други двама състезатели с травми – Мартин Атанасов и Стефан Чавдаров.

Страхотен първи гейм изигра Аспарух Аспарухов, а влезлият като диагонал Денис Карягин промени хода на 4-ия гейм, а след това и донесе и успех в тайбрека.

Капитанът Цветан Соколов и Мартин Атанасов не попаднаха в стартовия състав заради здравословни проблеми. България поведе с 4:2 в началото на двубоя. Нимир Абдел-Азиз би сервис в аут и 6:4. Първото техническо прекъсване дойде при 8:5 в полза на България. Ас на Светослав Иванов направи резултата 9:5 и принуди Роберто Пиаца да вземе прекъсване за Нидерландия. Аспарух Аспарухов хвана с единична блокада атака на Нимир Абдел-Азиз 10:5. Нов ас на Светослав Иванов - 11:5. Пайп на Аспарух Аспарухов и 12:6. Блокаут на Аспарух Аспарухов - 13:6. Роберто Пиаца взе втория си таймаут в първата част за "лалетата". Радослав Парапунов изведе България напред с 6 точки при второто техническо прекъсване - 16:10. Георги Сеганов пусна майсторски топката в полето на съперника - 18:13. Великолепно спасяване в защита даде възможност на Николай Колев да запише точка за 19:14. Отлична атака на Аспарух Аспарухов от зона 4 и 20:15. Ас на Георги Сеганов и 23:16. Ас на Аспарух Аспарухов изведе България до геймбол при 24:17.  Сгрешен начален удар на Нидерлания донесе успех на България в първата част с 25:18.

Аспарух Аспарухов записа 9 точки (1 ас, 1 блок) и уникалния 88% ефективност в атака.

Звездата на "лалетата" Нимир Абдел-Азиз, който е и реализатор №1 на Лигата на нациите записа в първата част едва 3 точки в първата част.

Втората част започна изключително равностойно. Радослав Парапунов изравни резултата при 6:6. Ас на Роберт Андринга даде преднина на Нидерландия от 8:7 при първото техническо прекъсване на втория гейм. Станислав Иванов игра с тройната блокада за 11:13. ефективно пусната топка от Георги Сеганов - 12:14. Нидерлания поведе с 16:14 при второто техническо прекъсване. "Лалетата" поведоха с 20:17 и Селвано Пранди взе прекъсване за България. Ас на Роберт Андринга и мощна атака на Нимир Абдел-Азиз 22:17. Нов ас на Роберт Андринга 23:17. Двойна нидерландска блокада спря атака на Георги Петров за 24:17. Радослав Парапунов бе сервис в аут и Нидерландия спечели втората част с 25:18.
Нимир Абдел-Азиз заби 7 точки за "лалетата" във втората част, докато Аспарух Аспарухов записа само една.

Ас на Нимир Абдел-Азиз даде преднина на Нидерландия от 4:2. Радослав Парапунов намали до 4:5. Атака на Нимир Абдел-Азиз и 10:6 за "лалетата". Фабиан Плак направи разликата в полза на Нидарландия 5 точки при 12:7. Ас №2 за Нимир Абдел-Азиз и 16:9 за съперника при 16:9. Денис Карягин отигра успешно в атака за 10:16. Владимир Станков замени Георги Сеганов. Мощен сервис на Аспарух Аспарухов даде възможност на българската блокада да намали резултата до 14:20. Роберто Пиаца взе прекъсване. Троен блок спря атака на Светослав Иванов. Денис Карягин се появи в игра като диагонал и намали до 16:23. Владимир Станков би сервис в мрежата и Нидерландия спечели третата част с 25:17.

41 Лига на нациите: България - Нидерландия 3:2 🏐

Нимир Абдел-Азиз би сервис със 124 км в часа и 4:2 за Нидерландия в началото на 4-ата част. Нов сервис със скорост 122 км в час на Нимир Абдел-Азиз и 5:2. Николай Колев върна една точка с атака през центъра за 6:7. Недерландия поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване след атака на Бени Туистра. Денис Карягин намали до 8:9. Ас на Роберт Андринга - 14:11 за Нидерландия. Денис Карягин атакува перфектно от зона 2 за 12:14. Ас на Денис Карягин - 13:14. Роберто Пиаца взе прекъсване. България поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. Две поредни успешна атаки на Денис Карягин и 18:16 за България. Нова перфектна атака на Денис Карягин от зона 2 за 20:18. Ас на Георги Сеганов - 21:18. Роберто Пиаца взе прекъсване. България стигна до геймбол при 24:21. Денис Карягин игра по блокадата, за да може националите да спечелят 4-ата част с 25:22.

Българските волейболисти поведоха с 2:0 в началото на тайбрека. Нимир Абдел-Азиз изравни при 2:2.Остра атака на Николай Къртев в центъра - 3:2. България поведе с 5:4, след като Нимир Абдел-Азиз атакува в аут. Националите дръпнаха със 7:5. Атака в центъра на Николай Колев и 8:6. Двоен български блок Денис Карягин - Аспарух Аспарухов спря атака на Нимир Абдел-Азиз 9:6. Денис Карягин отигра успешно от зона 4 - 11:8. При 9:11 Силвано Пранди взе прекъсване за България. Денис Карягин играг над тройна блокада от зона 2 по диагонала за 12:9. България поведе с 13:10, но Вилдебург заби ас за 12:13. Мощна атака на Денис Карягин изведе България до мачбол при 14:12. Аспарух Аспарухов донесе успеха с 15:13 и 3:2 гейма в мача!

Денис Карягин бе най-резултатен за България с 15 точки. Светослав Иванов реализира 13 точки, а с 12 точки остана Аспарух Аспарухов.

За Нидерландия Нимир Абдел-Азиз направи 29 точки, докато със 17 точки остана Роберт Андринга.

В класирането в Лигата на нациите България заема 14-о място с 2 победи, 7 загуби и 7 точки.

Нидерландия е на предпоследното 15-о място с 1 победа, 8 поражения и 4 точки.

Във вторник България ще играе срещу отбора на Аржентина от 14,00.

БЪЛГАРИЯ – НИДЕРЛАНДИЯ 3:2 ( 25:18, 18:25, 17:25, 25:22, 15:13)
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 6, Радослав Парапунов 8, Аспарух Аспарухов 12, Светослав Иванов 13, Николай Колев 8, Николай Къртев 7 – Владислав Иванов (Георги Петров, Гордан Люцканов, Владимир Станков, Денис Карягин 15)
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ
НИДЕРЛАНДИЯ: Фрийк Де Вейер 1, Нири Абдел-Азиз 29, Роберт Андринга 17, Бени Туистра 13, Майкъл Пъркинсън 1, Туан Вилтенбург 2 – Юст Дронкерс-либеро (Фабиан Плак 13, Луук Ван Дер Ент 3, Стийн Ван Тилбург 2)
Старши треньор: РОБЕРТО ПИАЦА.