ЦСКА - София хвърли здрав бой на хърватския Осиек - На живо след 4:2 на стадион "Васил Левски"

Най-доброто от сезона в НБЛ: Рециталът на Иван Лилов срещу Левски Лукойл

Сезон 2020/21 в елита на българския баскетбол предложи много конкуренция и завързани моменти. Отборът на Левски Лукойл триумфира с титлата в Националната Баскетболна Лига след успех с 4-1 победи над Рилски спортист на финала. Кампанията предложи някои незабравими сблъсъци, моменти и индивидуални представяния, на които отново обръщаме внимание след официалното приключване на сезона.

Изригването на Иван Лилов срещу Левски Лукойл

Ямбол завърши на седма позиция в редовния сезон, като на четвъртфиналите в първенството трябваше да се изправи срещу бъдещия шампион Левски Лукойл. След безличен мач за ямболии в зала “Универсиада”, завършил при 62:92 за “сините”, серията се премести в града край река Тунджа за двубой №2, като отборът на Тони Дечев трябваше да преследва задължителен успех, за да остане в борбата за място на полуфиналите.

Мачът бе изключително равностоен в началото, като домакините успяха да поведат с точка след края на първата четвърт, благодарение на 17 точки от Иван Лилов още в първите 10 минути игра. Левски Лукойл обаче методично набираше скорост и в средата на третата част вече имаше 20-точков аванс, но домакините не се отказаха и продължаваха да търсят начини да обърнат двубоя чрез лидерството на Лилов и точните стрелби на Ерик МакГил и Франклин Уилямс.

Все пак тимът на Константин Папазов постигна победа с една точка след 102:101, но представянето на Лилов ще бъде помнено години наред. 32-годишният стрелец записа върховите си за сезона 37 точки плюс 7 асистенции при 13/19 стрелба от игра и коефициент на полезно действие от 40, като изигра всичките 40 минути.

Представянето на Лилов е най-доброто от играч на Ямбол в плейофите от 18 години насам след 38-те точки и 45 КПД на Бранислав Вичентич през 2003-а срещу Левски.