Женският ни национален отбор по футбол отстъпи в първата си контрола

Женският ни национален отбор по футбол отстъпи с минималното 0:1 в първата си контрола на Босна и Херцеговина в мач, изиграл се на Националната база “Бояна”. Момичетата на Силвия Радойска показаха добра игра, но загубиха мача, като единственото попадение падна в 36-ата минута, когато Мелиса Хасанбегович вкара с глава. В 44-ата минута гостите от Босна и Херцеговина пък удариха и греда. Следващата проверка на България е срещу Турция след 3 дни. Днешната среща бе излъчена на живо по Sportal.bg.

27 България - Босна и Херцеговина

В 10-ата минута дойде и първата добра възможност за гол. Тогава след изпълнение на корнер родна футболистка стреля с глава, но Индира Факович спаси.

5 минути по-късно Селма Капетанович стреля много опасно от дистанция, но ударът й мина на сантиметри над напречната греда. В 30-ата минута Азра Хамзич отправи шут, но нашата вратарка улови.

В 36-ата минута гостите успяха да открият. След изпълнения на ъглов удар Шахънска увисна под топката и така тя стигна до Мелиса Хасанбегович. Защитничката на Босна и Херцеговина пое и от близка дистанция прати кълбото в опразнената врата.

3 минути преди края на първата част капитанката Милена Николич опита късмета си от пряк свободен удар, но ударът и премина покрай вратата на българките.

В 44-ата минута гостите спокойно можеха да водят с 2:0. Тогава Николич се измъкна от защитата на нашите момичета и от границата на наказателното поле отправи много мощен изстрел. За щастие на България топката срещна напречната греда.

В 55-ата минута отново капитанката Милена Николич стреля опасно, но встрани. В 62-ата минута Евдокия Попадинова отправи изстрел от далечна дистанция. Той обаче се оказа доста неточен.

7 минути по-късно натискът на нашите момичета продължи. Тогава Тея Пенкова шутира, но отново без успех. В 71-ата минута добра атака доведе до това Димитра Иванов да се откъсне от защитата на Босна. Футболистката на България опита удар от малък ъгъл, но той се оказа крайно недостатъчен, за да застраши Факович.

До края на срещата повече интересни ситуации не се създадоха.

БЪЛГАРИЯ 0:1 БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА
0:1 Хасанбегович (36)

Стартови състави:

България: 12. Роксана Шахънска, 3. Яница Иванова, 5. Нора Димитрова, 6. Йоана Папазова, 16. Яна Йорданова, 20. Вени Дона Сърбинска, 22. Ивана Найденова, 8. Лора Петрова, 11. Велина Кошулева, 9. Евдокия Попадинова, 19. Тея Пенкова

Босна и Херцеговина: 12. Индира Факович, 2. Николина Диякович, 4. Азра Хамзич, 5. Мелиса Хасанбегович, 6. Джула Велагич, 7. Деяна Спасойевич, 9. Милена Николич, 10. Селма Капетанович, 14. Мария Дамянович, 15. Алдияна Масинович, 17. Амела Крсо

Снимки: Владимир Иванов