Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Браво! Малките "лъвчета" отнесоха Албания

Младежкият национален отбор по футбол на България записа убедителен успех с 4:0 над връстниците си от Албания. Станислав Шопов (2) изведе "лъвчетата" напред, а Симеон Петров (5) удвои малко след това. Илия Груев (12) покачи след чудесно подаване на Слави Шопов. През втората част Владимир Николов (68) също се разписа от дузпа. Възпитаниците на селекционера Александър Димитров показаха много добра игра с идеи в предни позиции и логично се поздравиха с успеха в контролната среща, която беше излъчена НА ЖИВО по Sportal TV.

Още във втората минута на мача България поведе в резултата след много добра атака. Малките "лъвчета" разиграха в наказателното поле, а Станислав Шопов беше намерен на втора греда, където от метър и половина разстояние до голлинията не сбърка.

30 България - Албания U21

Само три минути по-късно, в 5-ата минута, Симеон Петров удвои за България с голяма доза късмет. Центриране на Слави Шопов от корнер беше отклонено от защитник на Албания. Топката се отби в напречната греда и падна на крака на Симеон Петров, който насочи във вратата.

Добрите изяви на българския национален отбор продължиха и в следващите минути. В 12-ата "лъвчетата" вкараха и трети гол след чудесна комбинация между Илия Груев и Станислав Шопов. Последният изведе Груев очи в очи със стража Вокли Лароши, а халфът насочи добре в обратния ъгъл.

В 32-ата минута Вуцов улови далечен шут на футболист на Албания. Четири минути по-късно младият страж отново се намеси добре след удар с глава от близка дистанция.

В 41-ата минута Димитър Митков се отчете със сериозен пропуск. Той засече центриране от десния фланг, но ударът му премина над вратата. Минута преди края на първото полувреме Светльо Вуцов запази вратата си, след като Марк Бушай се отскубна зад гърба на защитата. Стражът блокира удара на нападателя и запази преднината от три гола за България.

Второто полувреме започна в по-ниско темпо и липсваха голови положения пред двете врати. В 60-ата минута Бауренски опита нещо атрактивно. Той нанесе удар със задна ножица, който премина близо до дясната греда. Осем минути по-късно България стигна до четвърти гол. Мартин Минчев беше подкосен в наказателното поле, което принуди главния съдия Волен Чинков да посочи бялата точка. Зад топката застана Владимир Николов, който с безпощаден удар покачи на 4:0.

БЪЛГАРИЯ - АЛБАНИЯ 4:0
1:0 Станислав Шопов (2)
2:0 Симеон Петров (5)
3:0 Илия Груев (12)
4:0 Владимир Николов (68 д)

Стартови състави:

БЪЛГАРИЯ: Светослав Вуцов, Емануил Мирчев, Виктор Попов, Станислав Шопов, Илия Груев, Димитър Митков, Мартин Минчев, Тихомир Димитров, Мартин Дичев, Митко Митков, Симеон Петров

АЛБАНИЯ: Вокли Лароши, Редон Драгоши, Серхио Калай, Николас Шмалай, Теди Кара, Анис Мехмети, Марио Гята, Марк Бушай, Марсел Исмалжечи, Коста Вангели, Албион Марку