Надал не прости на Синер след трудното начало

Рафаел Надал продължава похода си към 14-а титла от “Ролан Гарос”. Испанецът се справи с италианското си изпитание на име Яник Синер и след успех в три сета със 7:5, 6:3, 6:0 се класира за четвъртфиналите в тазгодишното издание на Откритото първенство на Франция.

В следващата фаза Матадора ще се изправи срещу аржентинеца Диего Шварцман, който също като Надал продължава без загубен сет в надпреварата. По-рано днес 10-ият в схемата изхвърли Ян-Ленард Щруф след 7:6, 6:4, 7:5.

Надал имаше проблеми единствено в първия сет, когато трябваше да осъществява обрат от 3:5. Синер не се справи с напрежението и изпусна шанс да затвори частта в своя полза, като Рафа спечели четири поредни гейма, за да излезе напред със 7:5.

Серията на 35-годишния ветеран достигна осем поредни гейма в средата на втория сет, преди италианецът да върне два пробива и да намали изоставането си до 4:3. Оттам нататък обаче Надал повече не изгуби гейм до края на мача, затваряйки втория сет с 6:3, преди да разгроми съперника си в третия с 6:0.

По този начин носителят на 20 титли от "Големия шлем" удължи серията си от последователно спечелени сетове на "Ролан Гарос" на 35. Надал достига до четвъртфиналите във Франция за 15-и път в кариерата си, изравнявайки рекорда на Новак Джокович, поставен само преди няколко часа.