Джокович загуби два тайбрека от 19-годишен, но стигна 1/4-финалите

Носителят на 18 титли от “Големия шлем” Новак Джокович трябваше да осъществява обрат от 0:2 сета, но все пак се класира на четвъртфиналите на “Ролан Гарос” след отказване на 19-годишния му съперник Лоренцо Музети.

Младият италианец поведе със 7:6(7), 7:6(2), но след това физическото му ниво се срина и той спечели само още един гейм - 1:6, 0:6, 0:4 за 3 часа и 28 минути. Проблемите дойдоха още в началото на третия сет, когато получи разтежение в слабините и движението му изцяло бе компрометирано.

Джокович запази самообладание, независимо от негативния развой на първите 2 часа на мача, като си свърши работата без допълнително хабене на енергия - третият сет продължи 28 минути, а следващите 10 гейма бяха разпределени в 38 минути.

Така великият сърбин ще се изправи срещу Матео Беретини, който съхрани силите си заради отказването на Роджър Федерер преди техния осминафинал. По-рано през деня пък Диего Шварцман осъществи обрат в първия сет от 1:5 до 7:6(9), а после допълни с 6:4, 7:5 срещу Ян-Ленард Щруф и също се класира в следващата фаза. Аржентинецът очаква Рафаел Надал или Яник Зинер.

За пети път в кариерата си Джокович прави обрат от 0:2 сета на “Голям шлем”: