Юношите на България изпуснаха Северна Македония

Юношите на България до 19 години завършиха 1:1 със Северна Македония. Бехар Фета даде преднина на гостите в 38-ата минута, а Стелиян Добрев изравни след час игра.

Проверката започна равностойно, като никой от отборите не съумя да създаде опасна ситуация пред противниковата врата. В последните 15 минути от първата част българите реализираха няколко обещаващи атаки, но без резултат.

В 38-мата минута Северна Македония откри резултата след грешка в българската отбрана. Въпреки усилията на футболистите на Ангел Стойков, до края на първото полувреме резултатът остана 0:1.

България започна агресивно второто полувреме. В 61-вата минута влезлият като резерва Стелиян Добрев изравни след пробив на Никола Илиев. "Лъвовете" продължиха офанзивно, но отличните изяви на северномакедонския вратар запазиха равенството

Съставът на България: 12. Християн Славков, 2. Кристиян Тренчев (21. Александър Бучков) , 3. Мартин Христов, 6. Димо Кръстев (К), 7. Мартин Сираков (16. Стелиян Добрев), 8. Мартин Хайдаров, 9. Мартин Смоленски (14. Валентин Николов), 10. Никола Илиев, 11. Симеон Александров (22. Пламен Цончев), 13. Иван Алексиев (13. Иван Алексиев), 20. Александър Георгиев

снимка: bfunion.bg