Престижно равенство в последната контрола на България U19

Още един силен мач и нов успех за България U19

Юношеският национален отбор на България до 19 години завърши наравно 0:0 с тима на Шахтьор (Донецк). Това бе последната проверка на “лъвчетата” от подготвителния им лагер в Турция.

Въпреки превъзходството си и многобройните положения за гол, нашите този път не успяха да се поздравят с успех, както направиха в първите си две контроли - 4:0 над Северна Македония и 2:0 над Молдова. Все пак възпитаниците на Ангел Стойков затвърдиха добрите впечатления и финишираха без поражение и без допуснат гол по време на лагера.

България доминираше през първото полувреме, но пропуски на нападателите ни попречиха да открием резултата.

Селекционерът Ангел Стойков направи доста промени след почивката, но въпреки това "лъвчетата" продължиха да играят по-добре от украинския си съперник. В крайна сметка нулевото равенство се запази до края на двубоя.

В края на март на България U19 предстои участие в европейските квалификации, в които съперници на нашия тим са Русия, Литва и Турция.